Sušička AEG AbsoluteCare T8DBG48WC : Test

AEG AbsoluteCare T8DBG48WC

AEG AbsoluteCare T8DBG48WC
9.1

Kvalita sušenia

9.1 /10

Hlučnosť

9.2 /10

Spotreba

9.1 /10

Cena/Výkon

9.0 /10

Plusy

 • Účinný filter ÖKOFlow
 • Technológia ProSense
 • Vysoko účinné tepelné čerpadlo
 • Nastaviteľné nožičky
 • Popisy v češtine

Mínusy

 • Niekomu sa môže zdať hlučnejšia
 • Chýbajúce vnútorné osvetlenie
 • Menší počet programov v porovnaní s konkurenciou

Zistiť aktuálnu cenu

Kde  by bol celý rad domácností, keby nebolo sušičiek prádla? Šetríte s nimi veľmi výrazne čas, pohodlie aj svoj domov. Bielizeň sušená na slnku býva po čase vypálená a stráca farbu, bielizeň zo sušiakov rozmiestnených po izbe zase vypúšťa vlhkosť, ktorá sa zachytáva vo vzduchu a následne na stenách. Našťastie, dnes máme sušičky prádla, ktoré tomu zabránia. Bielizeň po vypraní uložíte len do bubna druhého prístroja, stlačíte tlačidlo a je po práci. Nie je to efektívne? Ale je teda potrebné sušičku prádla vhodne vybrať. Naše recenzie by vám mohli pomôcť. Dnešný test sa bude týkať sušičky AEG AbsoluteCare T8DBG48WC.

Sušička prádla AEG AbsoluteCare T8DBG48WC

Dizajn

Sušička AEG AbsoluteCare T8DBG48WC je veľmi podobná ostatným spotrebičom AEG. Je k dispozícii v bielom prevedení s elegantnou nádobkou na kondenzát a veľkými, presklenými dvierkami s výrazne zúženým okrajom. Jediné, čo nepôsobí príliš vzhľadne, je rukoväť dverí odstávajúca von. V hornej časti sušičky sú najdominantnejšími prvkami ovládacie kolieska a stredne veľký LCD displej. Pre celý rad užívateľov je veľmi dôležité, že celý ovládací panel je v češtine, takže všetkému budete krásne rozumieť. Rozmerovo je táto sušička prádla priemerná – výška je 85 centimetrov, šírka 60 centimetrov a hĺbka tiež 60 centimetrov. S hmotnosťou je to už trochu horšie, tá presahuje 59 kilogramov. Výhodou sú nastaviteľné nožičky, vďaka ktorým je ľahké sušičku vhodne umiestniť aj v kúpeľni, ktorej zem nie je úplne rovná. Je len škoda, že chýba osvetlenie vo vnútri bubna, v tom vidíme drobnú nevýhodu.

Táto sušička funguje pomocou tepelného čerpadla (ktoré je špeciálne upravené na úsporu až 40 % energie) a špeciálneho invertorového motora. Ten nepoužíva na prenos elektriny na rotor uhlíky, ktoré sa časom opotrebujú výrazným trením, ale jeho chod je riadený priamo elektronicky. Regulácia je plynulejšia, práca motoru tichšia a životnosť sušičky sa tým predlžuje. To je jeden z dôvodov, prečo sa firma AEG nemusí báť na tento motor dať desaťročnú záruku. Rovnako dôležitým, ak nie dôležitejším komponentom je bubon. Ten má objem 118 litrov, kapacitu náplne 8 kilogramov (ktorú nesmiete prekročiť, ak chcete zachovať maximálnu účinnosť sušenia). Je vyrobený z nerezovej ocele Protex, ktorá je svojou štruktúrou šetrná k bielizni a umožňuje takzvané reverzné otáčanie. Hneď ako skončí sušiaci cyklus, musíte normálne okamžite vybrať bielizeň von, inak riskujete pokrčenie. S touto technológiou to nehrozí, pretože po usušení sa bubon pomaly otáča v opačnom smere a bráni tak tomu, aby bielizeň stála a krčila sa.

Jednotlivé programy sušičky AEG AbsoluteCare T8DBG48WC

Spotreba a spracovanie

Začnime túto kapitolku technickými parametrami spotrebiča. Sušička AEG AbsoluteCare T8DBG48WC patrí do druhej najlepšej energetickej triedy A++, čo nie je zlý výsledok. Úspory síce nie sú maximálne, ale na vašom dlhodobom účte za elektrinu sa prejavia. Ročná spotreba predstavuje pri priemernom používaní 235 kWh, čo nie je zlé. Navyše, na jedno usušenie sa do nej vojde až osem kilogramov bielizne, takže nemusí bežať tak často ako menšie modely. Účinnosť sušenia je podľa energetického štítku len trieda B, ani to ale nie je zlé, keď vezmete do úvahy, že škála má sedem stupňov A až G. Hlučnosť je priemerná, 66 decibelov nie je ani tak veľa, aby vás sušička rušila, ale zároveň ani tak málo, aby sme mohli povedať, že ju vôbec nebudete počuť. Ale týmito parametrami sa nám páči.

Špecialitou tejto sušičky je senzor, ktorý upravuje čas sušenia na základe vyhodnotenej a nastavenej vlhkosti. Sníma, kedy je vaše oblečenie usušené na zvolenú úroveň a podľa toho program ukončí. Zároveň slúži sušičke na kontrolu toho, že celý proces prebieha správne. Ďalšie indikátory vám môžu signalizovať plnú nádržku alebo zanesený filter. To je veľká výhoda, ak viete dopredu, že by ste si na pravidelné čistenie sušičky nemuseli spomenúť. Takto sa ozve ona sama, nebude váhať sa vám pripomenúť. Keď už sme pri týchto funkciách, chýbať nemôže ani detská poistka. Deti sú zvedavé, a taký spotrebič by ich mohol nadmerne priťahovať. Aby si teda nemohli počas sušiaceho cyklu ublížiť alebo aby nemohli zmeniť nastavenie, nachádzame pri sušičke AEG AbsoluteCare T8DBG48WC detský zámok.

Energetický štítok sušičky AEG AbsoluteCare T8DBG48WC 

Ďalej je sušička vybavená špeciálnou technológiou značky AEG SensiDry. Vďaka nej môže sušiť už pri nízkych teplotách a pomocou senzorov monitorovať dianie vo vnútri. Oblečenie tak nie je vystavené zbytočnému teplu a jeho štruktúra sa tak poškodzuje výrazne menej. Okrem iného to, v súčinnosti s tepelným čerpadlom, znamená značné úspory energie. Nežiaduca vlhkosť sa potom zráža a odteká do zbernej misky. Veľmi užitočný je tiež systém extrémne účinného filtra ÖKOFlow. Na rozdiel od iných sušičiek, vyskytuje sa tu s rovnakou účinnosťou iba jeden filter za značnej úspory energií aj vášho času – jeho čistenie je jednoduchšie. Ak chcete ušetriť za elektrinu, potom vám zase odporúčame využiť funkciu odloženého štartu a nastaviť si ručne čas, kedy sa bielizeň začne sušiť, na nočnú hodinu (kedy ponúkajú dodávatelia elektriny nočné tarify). To sa oplatí aj vo chvíli, keď potrebujete, aby sušiaci cyklus skončil až vtedy, keď, napríklad, dorazíte domov z práce, a nie skôr. Redukujete tým pokrčenie bielizne.

Záruka na motor invertor

Programy

Programová ponuka zahŕňa celkom desať sušiacich programov. Je to menej, než s čím sa stretávame pri konkurenčných sušičkách, na druhej strane sušička AEG zaisťuje vďaka systému AbsoluteCare programy prispôsobené všetkým druhom materiálov (sušičke bol udelený certifikát Woolmark Blue za starostlivosť o chúlostivé textílie). Či chcete sušiť outdoorové funkčné oblečenie alebo hodváb, nájde si sušička vhodné podmienky. Rovnako je sušička vybavená technológiou ProSense, ktorá na základe informácií zo senzorov a snímačov vlhkosti a teploty prispôsobí dĺžku sušenia a umožní vám ušetriť energiu aj chrániť vaše oblečenie pred poškodením.

Programy:

 • Bavlna – suchá do skrine plus/extra suchá/pripravená na žehlenie
 • Syntetika – suchá do skrine/extra suchá/pripravená na žehlenie
 • Mix
 • Vlna
 • Hodváb
 • Jednoduché žehlenie
 • Posteľná bielizeň
 • Športové oblečenie
 • Outdoorové oblečenie
 • Prikrývka

Verdikt

Ako sušičku AEG AbsoluteCare T8DBG48WC na záver ohodnotiť? Ide o dobrý a spoľahlivý model, dizajnovo veľmi podarený, dojem nám kazí len pár drobností – napríklad rukoväť dvierok odstávajúca do priestoru alebo chýbajúce osvetlenie v bubne. Spotrebou, hlučnosťou aj kvalitou sušenia sa prístroj radí do priemeru, ale vyniká použitými technológiami. Máme na mysli napríklad systém senzorov, ktoré bielizeň v priebehu cyklu kontrolujú, technológiu SensiDry a ÖKOFlow, alebo špeciálny systém AbsoluteCare, vďaka ktorému sa dokáže sušička postarať o všetky druhy bielizne. Programové vybavenie mohlo byť síce trochu bohatšie, na druhej strane aj tak pokrýva všetko, čo bežná domácnosť využije. Pre menej náročných zákazníkov určite odporúčame!

Zistiť aktuálnu cenu

Parametre

 • Čerpadlo: Áno
 • Hlučnosť: 66 dB
 • Rozmery – výška: 85 cm
 • Rozmery – šírka: 60 cm
 • Rozmery – hĺbka: 60 cm
 • Hmotnosť: 59 kg
 • Kapacita sušenia: 8 kg
 • Typ dvierok: Sklo
 • Osvetlenie bubna: Nie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *