Sušička AEG AbsoluteCare T8DEE68SC : Test

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC
9.4

Kvalita sušenia

9.2 /10

Hlučnosť

9.4 /10

Spotreba

9.8 /10

Cena/Výkon

9.1 /10

Plusy

 • Veľmi dobrá hodnota spotreby
 • Veľmi účinná filtrácia ÖKOFlow
 • Pekný dizajn
 • Jednoduchá manipulácia

Mínusy

 • Malý počet programov
 • Vyššia cena

Zistiť aktuálnu cenu

Máloktorá domácnosť by sa obišla bez sušičky bielizne. Tieto prístroje sú v dnešnej dobe natoľko prepracované, že šetria čas a prácu, bielizeň sa usuší, bez toho aby ste ho museli vešať na sušiaky alebo na snúru niekde vonku. Samozrejme, je potrebné postupovať obozretne – pokiaľ by ste vybrali zlú sušičku zrejme vám príliš platná nebude. Naša recenzia AEG AbsoluteCareT8DEE68SC, veľmi obľubenej sušičky tohto roku, by vám snáď mohla pomôcť.

Dizajn

Začneme tým, že si prezradíme, že sa jedná o voľne stojacu, kondenzačnú sušičku s tepelným čerpadlom. Takéto sú na našom trhu zďaleka najobľúbenejšie a ani model AEG AbsolutCare T8DEE68SC nie je výnimkou. Po rozmerovej stránke sa nijako nevymyká štandardom, na výšku meria celkovo 85 centimetrov, na šírku 60 centimetrov a do hĺbky má taktiež 60 centimetrov. Hmotnosť sušičky je 50 kilogramov – na jednej strane to nie je veľa, na druhej strane sme sa pri našom testovaní stretli aj s výrazne ľahšími prístrojmi. Znamená to, mimo iného, zložitejšiu manipuláciu a sťahovanie sušičky. Nie je to zase až tak hrozná nevýhoda, ale určite stojí za to ju vziať do úvahy. Štyri nastaviteľné nožičky ďalej umožňujú vyrovnať umiestnenie sušičky na krivej podlahe, pokiaľ by to bolo potrebné.

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

Po stránke dizajnu sa nám táto sušička naozaj dosť páči, to nás však neprekvapuje. Sušičky AEG sú obecne veľmi prepracované a krásne. Biele klasické prevedenie je narušené nerezovým rámom presklených dvierok (čo oceňujeme, pretože vďaka tomu máte nad svojou bielizňou dohľad počas celej doby cyklu). Rovnako ovládací panel je napol z nerezu napol z čierneho plastu, vrátane ovládacieho kolieska. Dokopy to všetko vytvára komplex, ktorý sa nemusíte hanbiť umiestniť kdekoľvek, táto sušička vám hanbu určite nespraví. Keď sme sa už dostali k ovládaniu, tvoria ho koliesko pre voľbu programu (popisy na panely sú v češtine, čo je výhodnejšie, než aby ste si to mali prekladať), a pekný LCD displej s tlačidlami. Pravda, na prvý pohľad môže ovládanie vyzerať trochu zložito, ale zo skúseností môžeme povedať, že ide len o to, ako si človek na to zvykne.

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC ovládácí panel

Čo nájdete vo vnútri sušičky? Predovšetkým je to tepelné čerpadlo, ktoré vyniká dobrou životnosťou a úspornosťou. Invertorový motor je určite výhodnejší, než staršie typy motorov – je riadený priamo elektronicky, takže má plynulú reguláciu, je tichší a vyniká dlhšou životnosťou, menej sa opotrebováva, pretože nevyužíva uhlíky. Navyše na tento motor poskytuje spoločnosť AEG desaťročnú záruku. Na záver sa ešte pozrieme na bubon sušičky. Ten vyniká slušnou kapacitou 8 kilogramov bielizne, čo plne vystačí aj pre väčšiu domácnosť. Nechýba mu ani LED osvetlenie, ani možnosť zmeniť záves dverí, takže manipulácia s bielizňou je pomerne jednoduchá. Navyše bubon disponuje funkciou spätného chodu, vďaka čomu sa bráni proti zamotaniu a pokrčeniu bielizne.

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC displej

Spotreba a spracovanie

Jak býva v našich recenziách zvykom, presunieme sa teraz k technickým parametrom sušičky a k samotnému procesu sušenia. Začneme tým, na čo sa zákazníci najčastejšie pýtajú, a to je spotreba. V tejto chvíli vás môžeme ubezpečiť, že sušička AEG AbsoluteCare T8DEE68SC patrí do energetickej triedy A+++, ktorá je v súčasnej dobe na trhu najúspornejšia. Patrí teda v tomto ohľadu medzi najlepšie modely. Odpovedá tomu aj vypočítaná ročná spotreba – len 177 kWh (hoci treba to brať s rezervou, je vypočítaná pre určitý počet cyklov sušenia bavlny, zatiaľ čo vy budete najskôr sušičku používať inak).

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC energetický štítek

Trochu nás mrzí, že účinnosť sušenia je len triedy B, ale ani to nie je vyložene zlý výsledok, len trošku priemernejší. Hlučnosť je tiež priemerná, 65 decibelov vás síce nebude rušiť, ale zároveň sa vám najskôr nepodarí sušičku umiestniť do kúpeľne tak, aby ste o nej pri sušení vôbec nevedeli. Posledným údajom, ktorý z energetického štítka vyčítate a má pre vás nejakú informačnú hodnotu, je kapacita sušenia a tá je, ako sme si už raz povedali, 8 kg. Z funkčného hľadiska disponuje sušička základnými funkciami, ako je možnosť odloženého štartu (čo sa vyplatí, ak napríklad chcete oblečenie sušiť cez noc a nehodí sa vám, aby v sušičke stálo a krčilo sa) o 30 minút až 20 hodín, detská poistka alebo zvuková signalizácia.

Z pokročilejších technológií, typických pre sušičky AEG, by sme mali spomenúť predovšetkým systém AbsoluteCare (veľmi výhodný je napríklad pri sušení vlny, pri ktorom bráni zrážaniu a udržuje tvar). Ten umožňuje presnú kontrolu teploty vo vnútri bubna, a tiež jeho pohybu, senzory technológie ProSense ďalej snímajú, kedy sú šaty vysušené na danú úroveň, vďaka čomu je možné určiť koniec sušenia (dĺžka programu sa tak môže skrátiť, ale i predĺžiť). Technológia SensiDry zase pomáha odstraňovať vlhkosť z oblečeniapri polovičnej teplote, ako je bežné. Pravda, dochádza k drobnému predĺženiu sušenia, ale celkovo je takýto prístup k bielizni výrazne šetrnejší. Napomáha to tiež šetriť energiu.

Sušička AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

Pre sušičky AEG je ďalej bežný prepracovaný a veľmi šikovný systém filtrácieÖKOFlow. Ten je veľmi účinný, ľahko sa čistí a vzhľadom k tomu, že pozostáva len z jedného (ale vysoko účinného) filtra, nepotrebuje taký tlak, aby ním vzduch prešiel, takže opäť napomáha energetickým úsporám. Pri samotnom sušení vám sušička ďalej umožňuje nastaviť stupeň sušenia, dĺžku programu medzi desiatimi minútami a dvomi hodinami, možnosť osvieženia odevu, alebo predĺženie funkcie proti pokrčeniu oblečenia. Tá je bežne 30 minút, predĺžiť ju môžete až 120 minút. Za následok má táto funkcia neustály pohyb bubna, vďaka čomu sa oblečenie menej krčí aj napriek dlhšiemu státiu.

Programy

Ak sa pozrieme na programové vybavenie sušičky AEG AbsoluteCare T8DEE68SC, tak si na prvý pohľad všimneme, že je o niečo chudší, než na čo sme zvyknutý. Ponúka len 10 programov, čo nie je príliš nadpriemerné číslo. Na druhej strane, je to dané tým, že sa jednotlivé stupne sušenia pri bavlne a syntetického materiálunepočítajú za samostatné programy. Určite stojí za zmienku program vlna (opatrený certifikáciou Woolmark za zvláštnu starostlivosť o vlnu). Páči sa nám prítomnosť programu pre hodvába na športové/outdoorové oblečenie, to sú určite programy, ktoré využijete. Je určite dobré spomenúť program prikrývka, ktorý umožňuje sušiť jak syntetické tkaniny, tak i prikrývky s perím. Na druhej strane, nám chýba cyklus pre sušenie riflí.

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC součástky

Programy:

 • Bavlna (rôzne stupne sušenia)
 • Syntetický materiál (rôzne stupne sušenia)
 • Mix
 • Vlna
 • Hodváb
 • Jednoduché žehlenie
 • Spodná bielizeň
 • Športové oblečenie
 • Outdoorové oblečenie
 • Prikrývka

Verdikt

Sušička AEG AbsoluteCare T8DEE68SC patrí z nášho pohľadu na našom trhu k nadpriemeru. Dizajn je veľmi premyslený, ovládanie do istej miery intuitívne a oceňujeme český popis funkcií na panely. Manipulácia so sušičkou je pohodlná a príjemná, úspory energie sú značné. Pravda, hlučnosť by mohla byť lepšia a účinnosť sušenia taktiež, ale ani tak tieto parametre nevykazujú zlé hodnoty. Funkčné vybavenie sušičky hodnotíme ako veľmi dobré, pravda, dokázali by sme si predstaviť väčší počet programov, ale základné potreby domácnosti aj tak sušička AEG AbsoluteCare T8DEE68SC pokryje. Aj napriek vyššej cene ju teda náročnejším zákazníkom rozhodne odporúčame.

Zistiť aktuálnu cenu

Parametre:

 • Čerpadlo: áno
 • Hlučnosť: 65 dB
 • Rozmery – výška: 85 cm
 • Rozmery – šírka: 60 cm
 • Rozmery – hĺbka: 60 cm
 • Hmotnosť: 50 kg
 • Kapacita sušenia: 8 kg
 • Typ dverí: sklo
 • Osvetlenie bubna: áno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *