Sušička Bosch WTW87467CS : Test

Bosch WTW87467CS

Bosch WTW87467CS
9.5

Kvalita sušenia

9.7 /10

Hlučnosť

9.3 /10

Spotreba

9.8 /10

Cena/Výkon

9.3 /10

Plusy

 • Energetická trieda A+++
 • Sensitive Drying bubon
 • Samočistiaci kondenzátor

Mínusy

 • Čakali sme väčšiu kapacitu

Zistiť aktuálnu cenu

Iste sa všetci zhodneme, že sušičky prádla sa v dnešnej dobe oplatia. Ak nebývate v dome, pri ktorom máte veľkú záhradu, nie je v podstate možné sušiť bielizeň inak. Na sušiakoch, to by iste šlo, ale to si do domu púšťate až nezdravú vlhkosť. Na balkóne na šnúre sa zase do bielizne chytá smog a prach… Preto je výhodnejšia sušička. Ale aby ste sa nenapálili a nekúpili náhodou prístroj, ktorý z vás bude len vysávať peniaze, oplatí sa starostlivý výber. Naše recenzie by vám mohli pomôcť, napríklad recenzia Bosch WTW87467CS. Ako sa tejto sušičke darí v porovnaní s konkurenciou?

Sušička Bosch WTW87467CS

Dizajn

Ako býva v našich recenziách zvykom, začneme po poriadku, dizajnom spotrebiča. Ten je do istej miery daný tým, že ide o voľne stojacu kondenzačnú sušičku s tepelným čerpadlom. Vďaka tomu je vlhkosť z bielizne vyťahovaná vysokou teplotou, a akonáhle je odvedená z bubna, je para zase ochladená. Jej rozmery sú o pár milimetrov menšie, ako na čo sme zvyknutí – výška je 84,2 centimetrov, šírka 59,8 centimetrov a hĺbka 59,9 centimetrov. Hmotnosť je ľahko nadpriemerná, celých 54 kilogramov. Bežne to nevadí, ale napríklad pri sťahovaní sušičky to určite pocítite.

Čo sa týka dizajnu sušičky, ten musíme hodnotiť ako celkom podarený. Sušička je biela, s výraznými ovládacími prvkami. Hrany sú elegantne zaoblené, dvierka sú presklené a majú decentný čierny rám okolo skla. Výrazné je logo výrobcu v hornej časti sušičky. Na prvý pohľad zrejmý určite musí byť AntiVibration Design na bočniciach plášťa – jemné priehlbiny v tvare kriviek zaručujú vyššiu stabilitu a zároveň menšiu hlučnosť pri sušení. Len je škoda, že záves dvierok je vpravo a nedá sa zmeniť.

Sušička Bosch WTW87467CS rozmery

Ovládanie sušičky je vyriešené decentným LCD displejom, ktorý vám ukazuje, koľko času zostáva do konca cyklu. Uprostred sušičky nájdete typické ovládacie koliesko, s ktorého pomocou môžete nastavovať programy. Veľmi šikovné sú TouchControl tlačidlá, ktoré reagujú už na veľmi jemný dotyk. Ovládanie ako celok však hodnotíme ako trochu zložitejšie, než s akým sa stretneme napríklad pri sušičkách Beko. Súčasťou balenia je však návod, ktorý je dostupný aj v češtine. Ak teda nebudete niečomu rozumieť, môžete do neho nahliadnuť a poučiť sa. Ako detail ešte zmieňujeme, že prívodný kábel má dĺžku 145 centimetrov, čo je dostatočné, aby ste k sušičke od zásuvky dočiahli.

Spracovanie/spotreba

Prejdime teraz od vzhľadovej stránky sušičky k tej praktickej. Pozrime sa, ako funguje zvnútra. Základom celého sušenia je bubon. Ten je z nerezu a má kapacitu 7 kilogramov bielizne. To sa nám pri špičkovej sušičke zdá trochu málo, čakali by sme viac. Ale pre bežnú domácnosť je to postačujúce, dá sa takto sušiť pre troch až štyroch ľudí. Navyše, bubon je špeciálny asymetricky zakrivenými unášačmi s mäkčeným povrchom. Bielizeň je tak nadýchaná, nepokrčená a vďaka systému SensitiveDrying (ktorý suší bielizeň teplým vzduchom rovnomerne zo všetkých strán) sa ani nepoškodzuje a nestráca tvar a farbu. Dá sa povedať, že bielizeň je nadnášaná na vzduchovom vankúši a nedrhne teda o steny bubna. Bubon navyše disponuje LED osvetlením.

Sušička Bosch WTW87467CS energetický štítok

Prejsť by sme si mali aj údaje z energetického štítka. Ten je povinný pre všetky elektrospotrebiče tejto kategórie a veľa o nich vypovedá. Napríklad v prípade tejto sušičky z neho vyčítame, že jej energetická trieda je tá najvyššia, A+++. Znamená to veľké úspory energií a veľmi nízku spotrebu. Priemerná ročná spotreba je 159 kWh, čo je veľmi nízke číslo, to vám zo skúseností môžeme povedať. Keď vydelíme spotrebu priemerným počtom cyklov za rok, s ktorými sa počíta, vyjde nám, že spotreba na jeden cyklus sa pohybuje medzi 1 a 1,5 kWh v závislosti na zvolenom programe, ide teda o veľmi lacné sušenie. Hlučnosť nám trochu kazí dojem, 64 dB je pri takejto sušičke trochu veľa, ale účinnosť kondenzácie triedy B to zachráni.

Čo sa týka bezpečnosti, nemôže chýbať detská poistka. Keďže deti sú od prírody prieskumníci a elektrospotrebiče im nedávajú spať, je potrebné ich strážiť. Sušička Bosch WTW87467CS vám túto možnosť dáva – umožňuje zamknúť dvierka aj displej, aby deti nemohli sušičku vypnúť alebo nedajbože otvoriť a opariť sa. Nechýba ani zvuková signalizácia konca cyklu a znečistenia filtra. Nie je nutné signalizovať zanesenie kondenzátora, a prečo, to vám hneď vysvetlíme. Táto sušička totiž disponuje SelfCleaning kondenzátorom, ktorý nemusíte čistiť ručne. Vyčistí sa sám až štyrikrát v priebehu sušiaceho procesu.

Sušička Bosch WTW87467CS ovládanie

Okrem iného aj vďaka tomu je zaistená nízka spotreba sušičky. Druhým z faktorov je technológia AutoDry. Teplota a zvyšná vlhkosť v bielizni je totiž neustále meraná pomocou senzorov, takže na bielizeň sa neustále dohliada. Sušička tak sama určí čas, kedy je bielizeň usušená presne podľa zvoleného programu, ukončí cyklus a dá vám vedieť. Chýbať samozrejme nemôže funkcia odloženého štartu, vďaka ktorej môžete sami určiť, kedy sa so sušením začne a kedy teda skončí. Môžete tak naplánovať koniec sušenia napríklad na čas, keď budete vstávať, aby bielizeň dlho nezostávala pokrčená v bubne.

Programy

Programové vybavenie je to posledné, na čo sa pri sušičke pozrieme. Disponuje celkom 15 programami, ale šesť z nich je určených na syntetiku a bavlnu a líšia sa len stupňom usušenia. Variabilita je daná predovšetkým prítomnosťou ďalších, špeciálnych programov, ako je program Super 40‘, čo je skvelá voľba, ak potrebujete usušiť oblečenie veľmi rýchlo. Vyplatia sa určite aj časové programy (teplý na odolné textílie, studený na osvieženie málo nosených odevov). Nechýbajú ani programy na zvláštne druhy tkanín – šport, blúzky a košele alebo perie, čo je pri sušičkách pomerne neobvyklé.

Sušička Bosch WTW87467CS fotka

Všetky programy majú pečať ECARF pre alergikov, to je potrebné si povedať. Vo svete sušičiek a práčok ide o pomerne prestížne ocenenie. Poslednú zvláštnosť, ktorú chceme spomenúť, je funkcia načechrávania. Po usušení totiž môžete nastaviť ešte cyklus načechrávania, kedy sa bielizeň v bubne ďalšie až dve hodiny prevzdušňuje (ale samozrejme, tento cyklus môžete kedykoľvek v priebehu prerušiť a bielizeň vybrať).

Programy

 • Bavlna extra suchá do skrine
 • Bavlna suchá do skrine
 • Bavlna suchá na žehlenie
 • Syntetika extra suchá
 • Syntetika suchá do skrine
 • Syntetika suchá na žehlenie
 • Mix
 • Šport/fitness
 • Uteráky
 • Časový program teplý
 • Časový program studený
 • Blúzky/košele
 • Super 40‘
 • Perie
 • Vlna krátky

Bosch WTW87467CS

Verdikt

Sušička Bosch WTW87467CS je skvelou ukážkou moderného nemeckého inžinierstva. Je to stroj s pekným dizajnom, výbornými parametrami a veľmi nízkou spotrebou. Tá je jedna z najlepších, s akými sme sa v rámci nášho testu stretli. Dojem nám trochu kazí vyššia hodnota hlučnosti a trochu vyššia hmotnosť, ktorá sa napríklad pri sťahovaní iste prejaví, to sú ale skôr detaily. Možno, že kapacita mohla byť trochu vyššia, ale nie je to vyložene chyba, záleží na vašich preferenciách. Na druhej strane, páči sa nám samočistiaci SelfCleaning kondenzátor. Okrem toho oceňujeme prítomnosť technológií, ako je AutoDry alebo SensitiveDrying. Páči sa nám aj výber programov (oceňujeme zvlášť málo obvyklý program Perie). My dávame palec hore, ide o skvelú sušičku, ktorá uspokojí aj náročných zákazníkov. Určite odporúčame!

Zistiť aktuálnu cenu

Parametre

 • Čerpadlo: áno
 • Hlučnosť: 64 dB
 • Rozmery – výška: 84,2 cm
 • Rozmery – šírka: 59,8 cm
 • Rozmery – hĺbka: 59,9 cm
 • Hmotnosť: 54 kg
 • Kapacita sušenia: 7 kg
 • Typ dverí: sklo
 • Osvetlenie bubna: áno

Sušička Bosch WTW87467CS bubon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *