Sušička Candy GVS4 H7A1TCEX-S : Test

Candy GVS4 H7A1TCEX-S

Candy GVS4 H7A1TCEX-S
9.2

Kvalita sušenia

9.4 /10

Hlučnosť

9.3 /10

Spotreba

9.0 /10

Cena/Výkon

9.0 /10

Plusy

 • Vhodná aj do malých priestorov (takzvaný SLIM model)
 • Pekný dizajn
 • Kondenzačná nádoba Easy Case

Mínusy

 • Nie úplne priaznivý pomer ceny a kvality
 • Priemerná hodnota spotreby
 • Trochu hlučnejší

Zistiť aktuálnu cenu

Sušičky bielizne, hoci sa to niekomu môže zdať zvláštne, dobyli svetový trh s elektrospotrebičmi veľmi rýchlo a existuje celá rada firiem, ktoré na nich zarábajú mnoho peňazí. Radí sa medzi ne aj talianska spoločnosť Candy. Sušičky Candy väčšinou nevychádzajú úplne najlepšie v porovnaní s konkurenciou. Ako je na tom zástupca výrobku talianskej firmy, sušička Candy GVS4 H7A1TCEX-S, si popíšeme v našej dnešnej recenzii.

Dizajn

Pokiaľ patríte k pravidelným čitateľom našich recenzií, mohli ste si všimnúť, že vždy začíname fyzickým popisom sušičky a nebudeme to meniť ani dnes. Predovšetkým si povieme, že sušička Candy GVS4 H7A1TCEX-S patrí medzi voľne stojace kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom. To je veľmi obvyklá kombinácia a to, že nepotrebuje žiadny odvod pár a prítomnosť tepelného čerpadla pre vás zase znamená značnú úsporu energií. Na prvú zvláštnosť (a úplne na začiatok musíme poznamenať, že je to ozaj veľká výhoda) narazíme už pri fyzických rozmeroch sušičky. Na výšku meria klasicky 85 centimetrov, na šírku 59,5 centimetrov, ale čo sa týka hĺbky, je mimoriadne štíhla – meria len 46,5 centimetrov. To je parameter, ktorý znamená značnú priestorovú úspornosť. Niekto by mohol namietať, že je to na úkor kapacity, tá je vak obstojná – pri zmenšenom bubne je 7 kilogramov bielizne dostatočný náklad na jedno sušenie. Hmotnosť je 47 kilogramov, čo je priemerná hodnota.

Candy GVS4 H7A1TCEX-S

Po stránke celkového prevedenia v nás zanechala sušička Candy GVS4 H7A1TCEX-S veľmi dobrý dojem. Jej biele prevedenie nie je klasické s ostrými hranami, ale všetky rohy sú zaoblené. Okrem toho, že je to hlavne pre deti oveľa bezpečnejšie, tiež to vyzerá pomerne veľmi dobre. Dominantný je ovládací LCD displej a koliesko pre voľbu programov. Ide o klasický a pomerne intuitívny spôsob ovládania. Je len škoda, že na ovládacom panely chýbajú popisy a všetko je riešené značkami, čiže ovládanie a nastavenie programov sa budete musieť nejakú dobu učiť a hlavne v začiatkoch sa najskôr nezaobídete bez návodu. Veľmi elegantné sú dvierka – tie tvoria so svojím pochromovaným rámom pekný protiklad bielemu plášti. Navyše sú sklenené, takže behom cyklu máte svoju bielizeň pod dohľadom.

Za sklenenými dvierkami sa ukrýva bubon. Ten je prevedený z nerezu a vzhľadom k obstojnej kapacite 7 kilogramov bielizne má pomerne malý objem, len 80 litrov. Je to dané tým, že ide o sušičkuz radu SLIM. Manipulácia je pomerne komfortná, hoci nemôžeme rozhodne potvrdiť slová výrobcu, že umiestnenie dvier o 3,5 centimetrov vyššie je prevratné a zvyšuje to vaše pohodlie. Podľa nás tak malý posun ani nespoznáte, je to asi len vec názoru. Zaujímavosťou sušičky je zásobník na vodu EasyCase, ktorý zachytá behom cyklu vodu do vysúvateľnej nádoby – je možno ju teda používať znovu, ak pre ňu máte využitie. Navyše je nádoba integrovaná v dvierkach, takže ju nemusíte zložito vyťahovať. Naopak, sušička nemá vďaka tomuto systému možnosť odvodu kondenzátu do odpadu. Posledné, čo by sme radi spomenuli, sú štyri nastaviteľné nožičky, ktoré vám pomôžu vyrovnať rôzne nerovnosti podlahy vo vašej kúpeľni. Je totiž nutné, aby sušička behom používania stála rovno a kolmo k zemi.

Candy GVS4 H7A1TCEX-S ovládací panel

Spotreba a spracovanie

V ďalšej kapitole, keďže sme už fyzické parametre prebrali viac ako pravdepodobne, sa zameriame na technické hodnoty a kritériá výberu. Začneme hodnotami, ktoré vyčítate z energetického štítka sušičky. Jedná sa totiž možno o najlepšiu charakteristiku. Predovšetkým by ste si mali všimnúť energetické triedy spotrebiča, tá vám napovie, ako veľmi úsporný je. Sušička Candy GVS4 H7A1TCEX-S patrí do energetickej triedy A+, čo je naozaj priemerná hodnota, ani dobrá, ani zlá. Priemerná ročná spotreba (vypočítaná pre 160 cyklov programu bavlna pri optimálnej náplni ročne) je 246kWh. Berte tento údaj s rezervou, uvedené číslo pravdepodobne v domácich podmienkach nikdy nedosiahnete, ale pre porovnanie určite stačí. Ďalej nájdete na energetickom štítku údaj o kapacite sušičky, už zmienených 7 kilogramov.

Candy GVS4 H7A1TCEX-S energetický štítek

Hlučnosť sušičky, ktorú sa taktiež neoplatí podceniť, je 67 decibelov. Nie žeby to bolo nejak veľa, prehnane rušivý prístroj určite nebude, ale extra dobrá hodnota to tiež nie je. Za nás je to taký priemer. Posledná vec, ktorú vypočítate z energetického štítka, je účinnosť sušenia, alebo inak povedané, účinnosť kondenzácie. Ani v tomto ohľadu nevybočuje sušička z priemeru, patrí do triedy účinnosti B, čo je pekné hodnotenie. Prejdeme teraz k funkčnému vybaveniu sušičky. Začneme najzákladnejšou funkciou, a to je možnosť odloženia štartu. V tomto prípade až o 23 hodín. Nie je teda problém si večer ľahnúť a ráno mať vysušenú bielizeň, bez toho aby sa bielizeň pokrčila dlhým státím v bubne. Šikovná je ďalej funkcia pamäte, pomocou ktorej si môžete obľúbené nastavenie cyklu uložiť a pri ďalšej príležitosti ho použiť, bez toho aby ste všetko museli znovu nastavovať. Samozrejme nechýba ani detská poistka.

Skvelá je technológia NFC, ktorou disponujú len niektoré moderné sušičky bielizne. Niekto môže namietať, že sa bez tejto funkcie môžete celkom dobre obísť. To je pravda, ale zvyšuje to váš komfort. Vďaka tejto technológii môžete dohliadať na priebeh cyklu a riadiť sušičku z vášho chytrého telefónu, stačí len oba zariadenia spárovať. Rovnako tak môžete týmto spôsobom detegovať napríklad poruchy.Špeciálny pohyb bubna pred a po sušení ďalej znižuje riziko pokrčenia bielizne, a teda vás ušetrí práce spojenú so žehlením. Senzory vlhkosti pomáhajú upraviť priebeh sušenia tak, aby bolo prípadné žehlenie čo najjednoduchšie. Vďaka senzorom je tiež možné sušiť aj malé dávky za možnosti úspory času aj energie.

Candy GVS4 H7A1TCEX-S dvířka

Vráťme sa ale ešte záverom tejto kapitolky k chytrým technológiám našej sušičky. Technológiu NFC sme už spomenuli, pozrime sa ešte na technológiu Smart Touch. Tým sú známe predovšetkým sušičky Candy. Vďaka nej je možné sušičku prepojiť s chytrým telefónomsťahovať si do nej daľšie doplnkové programy. K štrnástim pôvodným programom môžete stiahnuť až 30 dodatočných. Tým sa využitie sušičky značne rozširuje.

Programy

Ešte predtým ako si sušičku definitívne zhodnotíme, pozrime sa ešte na programové vybavenie. To je pomerne bohaté – v základnej výbave je v ponuke 14 programov (vrátane veľmi šetrného programu na sušenie vlny, overeného certifikátom Woolmark Apparel Care). Pokrývajú široké spektrum toho, čo zákazníci potrebujú, nechýbajú ani programy ako sú rifle, uteráky, alebo športové oblečenie. Technológia Smart Touch vám ďalej ponúka k dodatočnému stiahnutiu ďalším 30 programov podľa vašej voľby a potrieb.

Sušička Candy

Programy:

 • Bavlna
 • Syntetika
 • Mix & Dry
 • Biele
 • Farebné
 • Uteráky
 • Prikrývky
 • Košele
 • Rifle
 • Športové
 • Vlna
 • Antialergický
 • Odstránenie pokrčenia
 • Osvieženie

Verdikt

Poďme si teda na záver sušičku Candy GVS4 H7A1TCEX-S celú zhodnotiť. Po stránke dizajnu je veľmi pekná a jej prednosťou je špeciálny hĺbkový rozmer, len 46,5 centimetrov, bez toho aby bola vnútorná kapacita bubna obmedzená. Spotrebou, hlučnosťou aj účinnosťou je sušička viac-menej priemerná, ale páči sa nám jej funkčné a technologické vybavenie. Je bohaté, navyše sa nám páči funkcia NFC a Smart Touch, ktorá zároveň výrazne rozširuje programovú výbavu prístroja. Jediné čo nás mrzí je len pomerne vysoká cena, ale pokiaľ túžite po kvalite, odporúčame si priplatiť a kúpu tejto sušičky rozhodne zvážiť.

Zistiť aktuálnu cenu

Parametre:

 • Čerpadlo: áno
 • Hlučnosť: 67 dB
 • Rozmery – výška: 85 cm
 • Rozmery – šírka: 59,5 kg
 • Rozmery – hĺbka: 46,5 cm
 • Hmotnosť: 47 kg
 • Kapacita sušenia: 7 kg
 • Typ dverí: sklo
 • Osvetlenie bubna: nie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *