Sušička Electrolux EDH 3684 PDE : Test

Electrolux EDH 3684 PDE

cca 370€
Electrolux EDH 3684 PDE
9.2

Kvalita sušenia

9.3 /10

Hlučnosť

9.2 /10

Spotreba

8.9 /10

Cena/Výkon

9.4 /10

Plusy

 • EcoFlow čistenie filtra
 • Cena
 • Bubon s reverzným otáčaním

Mínusy

 • Hlučnosť
 • Chýba vnútorné osvetlenie

Zistiť aktuálnu cenu

Sušička predstavuje v dnešnej dobe významnú investíciu čo sa týka času strávenom pri sušení bielizne. V rámci spotreby však treba zvážiť, či vám to za to pohodlie stojí. Zvyčajne sa však sušičky stali super pomocníkmi v moderných domácnostiach, kde zohráva využitie času veľkú úlohu.

Dnes si predstavíme kondenzačnú sušičku prádla s tepelným čerpadlom značky Electrolux EDH 3684 PDE. Zaraďujeme ju do strednej kategórie, avšak so svojimi parametrami sa dokáže vyrovnať nejednej konkurentke z vyššej triedy.

susicka-v-kuchyni

Dizajn

Pri výrobe sušičky prádla Electrolux EDH 3684 PDE bol kladený dôraz na praktickosť, vzhľad zohrával druhoradú rolu. Sušičku so strohým zovňajškom preto navrhujeme umiestniť do uzavretých priestorov, kde nebije do očí, keďže nemôžeme priveľmi hovoriť o elegancii a štýle.

Za jednoduchými plastovými dvierkami sa skrýva bubon s reverzným otáčaním, ktoré výrazne prospieva sušenému prádlu, nakoľko eliminuje krčenie. Naraz môžete vysušiť až 8 kg prádla, pričom dosiahnete vynikajúce výsledky. Odporúčame ju najmä väčším domácnostiam, kde „sa to točí“ aj 5x za týždeň.

Naše veľké plus si sušička Electrolux EDH 3684 PDE získala obojstranným otváraním dvierok. V prípade, že vám otváranie doľava nepasuje do zariadenia domácnosti, jednoducho v návode nájdete postup, ako zmeniť smer otvárania doprava. Užitočná vlastnosť najmä do menších priestorov.

susicka-pradla-electrolux

Sušička neumožňuje odvádzať prebytočnú vodu do odtoku, avšak vľavo hore sa nachádza nádoba na kondenzát, do ktorej sa zmestí až 5,28 litrov vody. Je vhodné ju po každom cykle vylievať.  Výhodu sme našli v signalizácii ukončenia programu. Mnoho užívateľov sa sťažuje na otravný signál sušičky, pri tejto si ho však môžete zvoliť.

Spotreba a spracovanie

Aj napriek tomu, že výrobcovia navrhli sušičku s tepelným čerpadlom, pri Electrolux EDH 3684 PDE nemôžeme hovoriť o špičkovej spotrebe, keďže sa svojím prevedením zaraďuje do energetickej kategórie A+. Je však nutné spomenúť, že táto sušička používa k šetrnému sušeniu vášho oblečenia nižšie teploty a spotrebuje o 45% menej energie ako sušička triedy B.

spotreba-susicky-a

Pre lepší prehľad vám tento model porovnáme so sušičkou triedy A +++. Napríklad sušička značky Beko DPY 8506 GXB1 má ročnú spotrebu energie 176 kWh (cca 37 € ročne) a cenovo sa pohybuje okolo  650 €. Naša dnešná sušička Electrolux EDH 3684 PDE stojí cca 370 € a jej odhadovaná spotreba je až 308 kWh (65 € ročne).

Do sušičky A+ s cenou okolo 370 € investujete za 5 rokov dokopy cca 700 €, do A +++ s cenou 650 € cca 835 € dokopy s ročnou spotrebou. Vyplýva z toho jediné. Ak budete sušičku zapínať viac ako je priemer, teda takmer každý deň, oplatí sa vám zakúpiť A +++. V prípade, že ju budete používať menej často, rozhodne odporúčame využiť sušičku dnešného testovania Electrolux EDH 3684 PDE.

Mnohí užívateľom nevyhovovala hlučnosť sušičky. Pri jej kúpe je nutné zvážiť, kam ju umiestnite a či ste ochotní žiť tých pár hodín z týždňa v miernom hluku. Neposkytuje totiž žiaden tichý program, no aj napriek tomu môžeme považovať jej hlučosť za priemernú. To všetko pramení z kompromisu s cieľom znížiť cenu na čo najnižšiu úroveň. Super správou je EcoFlow systém, vďaka ktorému je potrebné čistiť ručne iba jeden filter.

Programy

Sušička Electrolux EDH 3684 PDE má k dispozícii 7 základných programov pre bavlnu a syntetiku + viacero doplnkových.  Z hľadiska množstva programov nemôžeme hovoriť o dokonalosti, no dovolíme si tvrdiť, že pokrývajú základné potreby bežných domácností. V konečnom dôsledku si časom aj tak osvojíte 3 – 4 programy, ktoré budete stále využívať.

Sušička Electrolux EDH 3684 PDE má k dispozícii programy pre bavlnu a to suché do skrine, suché do skrine plus, extra suché a pripravené na žehlenie. Tento posledný cyklus je špecifický tým, že prádlo nevysuší úplne, takže sa ľahko poddá a ožehlíte ho dokonalejšie, akoby ste mali žehliť presušenú bielizeň.

susicka-bielizne-electrolux-ovladaci-panel

Medzi ďalšie programy radíme programy pre syntetiku. Nájdeme tu cyklus suchá syntetika do skrine, suchá na žehlenie a extra suchá. Pri sušení umelých vláken je nutné využívať iné teploty, nakoľko by mohli potrhať s presušiť vlákna. Vaše prádlo tak môže byť následne náchylné na poškodenie. Aj tomu je sušička Electrolux EDH 3684 PDE prispôsobená. V rámci pozitív však musíme povedať, že sušička Electrolux EDH 3684 PDE dokáže automaticky upraviť čas sušenia podľa vlhkosti prádla. Bielizeň tak bude vždy dokonale vysušená.reverzne-tocenie-bubna

Výhodu sme našli v indikátoroch na nádrž, kondenzátor aj na zanesenie filtra. Vybrať si však môžete aj z dodatočného žehlenia, ak ide o košele alebo posteľné prádlo. Naopak nevýhodou je absencia vnútorného osvetlenia. Je preto vhodné sušičku umiestniť na dobre osvetlené miesto.

Programy:

 • Bavlna – suché do skrine
 • Bavlna – suché do skrine plus
 • Bavlna – extra suché
 • Bavlna – pripravené na žehlenie
 • Syntetika – suché do skrine
 • Syntetika – extra suché
 • Syntetika – pripravené na žehlenie

Verdikt

Sušička vás isto prekvapí jednoduchým intuitívnym ovládaním, ktoré sa hodí najmä pre seniorov alebo do domácností, ktoré s týmito spotrebičmi nemajú skúsenosti. Ďalšou daňou za nízku cenu je odhadovaný čas ukončenia programov. Niekedy si počkáte aj viacnásobne dlhšie, inokedy sa vám sušička vypne po pol hodinke. Deje sa tak v dôsledku senzorov vlhkosti, ktoré takýmto spôsobom šetria vlákna bielizne a v konečnom dôsledku aj samotnú energiu.

Sušičku neodporúčame náročným užívateľom, ktorí budú od nej očakávať zázraky. Síce prádlo vysuší, ale nič viac od nej nemôžeme v danej cenovej relácii očakávať. Sušička Electrolux EDH 3684 PDE je skrátka jednoduchý pomocník, ktorý je vhodný do jednoduchých domácností.

Zistiť aktuálnu cenu

Parametre:

 • Čerpadlo: áno
 • Hlučnosť: 66 dB
 • Rozmery – výška: 85 cm
 • Rozmery – šírka: 60 cm
 • Rozmery – hĺbka: 60 cm
 • Hmotnosť: 50,5 kg
 • Kapacita sušena: 8 kg
 • Typ dvierok: plast
 • Osvetlenie bubna: áno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *