Electrolux EDH 3686 GDE : Test

Electrolux EDH 3686 GDE

Electrolux EDH 3686 GDE
9.1

Kvalita sušenia

9.3 /10

Hlučnosť

9.2 /10

Spotreba

8.7 /10

Cena/Výkon

9.1 /10

Plusy

 • Výborný pomer ceny a spotreby
 • Zlatý certifikát WoolMark – najšetrnejšia starostlivosť o vlnené prádlo
 • Technológia EcoCare – šetrí Vašu peňaženku, teplo neuniká do miestnosti
 • Technológia DelicateCare
 • EcoFlow system – čistenie jediného filtra

Mínusy

 • Stručný návod k sušiacim programom
 • Volič programov nie je v slovenčine

Zistiť aktuálnu cenu

V dnešnej hektickej dobe sa snažíme pomocou najnovších technológií zefektívniť a zrýchliť život na maximum. Pranie a následné zdĺhavé sušenie prádla predstavuje hodiny a hodiny čakania. Aj preto dopyt po sušičkách rastie každým dňom. Moderné sušičky Vaše oblečenie nielenže vysušia, no najnovšie modely dokážu bielizeň vyžehliť. Kvalita presušeného prádla je neporovnateľne lepšia, bielizeň sa stáva hebkejšou a nadýchanejšou. Dnes Vám bližšie špecifikujeme sušičku Electrolux EDH 3686 GDE.

susicka-electrolux-3-min

Dizajn

Sušička Electrolux EDH 3686 GDE predstavuje dokonalý súlad štýlu a komfortu. Vyznačuje sa extra priestranným bubnom, ktorý prispieva k pohodliu počas sušenia akéhokoľvek množstva bielizne, či už ste veľká domácnosť alebo pár mladomanželov. LED osvetlenie bubna je pri týchto sušičkách samozrejmosťou, no nádych originality sa skrýva práve v dverách, ktoré sú vyrobené z hrubého priehľadného skla. Budete mať tak vždy pod kontrolou, čo sa deje vnútri s Vašou bielizňou aj počas cyklu. Navyše nemusíte mať obavy, že vo Vašej kúpeľni to bude vyzerať ako v strojovni. Sušička prádla EDH 3686 GDE je výnimočná svojím moderným elegantným vzhľadom, vďaka ktorému skvele zapadne k dizajnu práčok Electrolux.

susicka-electrolux

Celú elektroniku možno sledovať na prehľadnom LCD displeji. Jej hlavnou prednosťou je tiež voliteľný zvukový signál na konci programu. Nestane sa tak, že Vám počase začne signál „liezť na nervy“, ako to v mnohých prípadoch sušičiek býva. Po vysušení sa odpad z bielizne usádza vo filtri. V útrobách sušičky Electrolux EDH 3686 GDE sa totiž ukladajú prebytočné vlákna, prach, dokonca aj psie chlpy, ktoré by ste za klasického sušenia nedostali z bielizne ani po vytrepaní.

Spotreba a spracovanie

Sušička Electrolux EDH 3686 GDE patrí medzi vrchnú tretinu sušičiek, čo sa úspory týka. Zaraďuje sa medzi veľmi úspornú triedu A+. Svojou technológiou spotrebuje až o 45% menej energie ako sušičky triedy B. Patrí však medzi najúspornejšie z rady Electrolux z tejto finančnej triedy. Tento model vysuší naraz až 8kg prádla, takže na nemusíte obávať, že posteľné povlečenia či uteráky budete musieť sušiť na viackrát.

susicka-electrolux-2

Sušičku prádla Electrolux EDH 3686 GDE zaraďujeme svojím technickým prevedením medzi kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom. V porovnaní s klasickou kondenzačnou sušičkou tento model znižuje teplotu sušenia o 30%. Tento typ motorov sa vyznačuje i nižšou spotrebou, v bežných sušičkách je až o polovicu vyššia. Prezentovaný model tak predstavuje výhodnú investíciu.
Aj napriek veľkým rozmerom bubna sa táto sušička dokáže vďaka šiestemu zmyslu prispôsobiť a zredukovať tak energiu na minimum. Sušičku Electrolux EDH 3686 GDE možno charakterizovať ako príjemne tichú v porovnaní s väčšinou ostatných sušičiek.

susicka-electrolux-4-min

Paradoxne si mnohí myslia, že suché prádlo po vybratí bude pokrčené a neforemné. Vďaka otáčaniu bubna oboma smermi sa však textil nepomačká a nezamotá ako v prípadoch mnohých práčok a sušičiek. Obojsmerný pohyb bubna viditeľne pomáha s následným žehlením, nakoľko prádlo je po vysušení uvoľnené a veľakrát ho netreba ani žehliť. Stačí, ak ho vyberiete včas a za tepla poskladáte, či vyvesíte na vešiak.

Programy

V rámci sušičky Electrolux EDH 3686 GDE máte k dispozícii 14 praktických programov ako syntetika alebo bavlna. Kombináciou najnovších technológií sa sušička Electrolux postará o mäkkosť a absolútnu hebkosť akéhokoľvek materiálu vo veľmi krátkom čase. Ušetrí starosti s vlhnutím izieb a nemotorným sušiakom na prádlo. Technológia delicate care zaručí, že po vysušení si aj najháklivejšie oblečenie zachová svoju jemnosť, farbu a celkovú kvalitu, takže sa konečne nemusíte zaoberať odtlačkami od štipcov alebo zkrepovatelou tvrdou textíliou.

susicka-electrolux-1

Jej ďalšou silnou stránkou je špeciálny senzor, ktorý meria vlhkosť tkaniny a sám zhodnotí najvhodnejší čas sušenia. Ak je zvyšná vlhkosť v súlade s nastaveným programom, sušička sa zastaví a tým ušetrí energiu aj bielizeň. Ako sme už spomínali, sušička je najefektívnejšia, ak z nej vyberiete prádlo hneď po skončení programu. Určite sa však stretnete so situáciami, kedy to nebude možné. Aj na takéto okamihy výrobcovia mysleli a navrhli špeciálnu funkciu odloženého štartu. Sami tak rozhodnete, kedy sa program sušenia spustí.

Programy:

 • Bavlna – extra suché / suché do skrine / suché na žehlenie
 • Syntetika – extra suché / suché do skrine / suché na žehlenie
 • Špeciálne – krátky (rýchly program pri nízkej teplote) / časové sušenie (sami zvolíte dĺžku programu)
 • Osvieženie – vlna / veľmi jemné
 • Prikrývka – periny (s perím, prachovým perím alebo syntetickou výplňou)
 • Ľahké žehlenie

Verdikt

Sušička prádla Electrolux EDH 3686 GDE z dizajnového radu Inspiration sa hrdo prezentuje nízkou spotrebou energie, ktorú umocňuje technológia tepelného čerpadla. Z hľadiska hlučnosti patrí medzi menej hlučné až tiché sušičky. Svojím objemným prevedením sa skvele hodí pre počenejšiu rodinu. Vďaka inovatívnej technológii sa zaslúžila o Zlatý cerifikát WoolMark, ktorý garantuje najšetrnejší prístup k vlnenému prádlu. Je vhodná aj na sušenie jemných textílií, či už ide o hrubé vlnené svetre alebo hodvábne spodné prádlo. Túto sušičku si zamilujete najmä pre svoje funkcie, dizajn, pomer ceny a výkonu. Vďaka prehľadnosti programov je jej ovládanie jednoduché a pohodlné. Patrí medzi spotrebiče s veľmi nízkou mierou reklamovanosti. Tento spotrebič rozhodne odporúčame!

Zistiť aktuálnu cenu

Parametre:

 • Čerpadlo: áno
 • Hlučnosť: 66 dB
 • Rozmery – výška: 85 cm
 • Rozmery – šírka: 60 cm
 • Rozmery – hĺbka: 60 cm
 • Hmotnosť: 50 kg
 • Kapacita sušena: 8 kg
 • Typ dvierok: sklo
 • Osvetlenie bubna: áno

1 komentár k “Electrolux EDH 3686 GDE : Test

 • 27. decembra 2017 at 21:06
  Permalink

  mam ju uz 2 roky a je skvela,zivot bez nej si uz neviem predstavit 🙂

  Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *