Sušička Electrolux EW8H458BC : Test

Electrolux EW8H458BC

Electrolux EW8H458BC
9.3

Kvalita sušenia

9.4 /10

Hlučnosť

9.4 /10

Spotreba

9.1 /10

Cena/Výkon

9.2 /10

Plusy

 • Zlatý certifikát WoolMark – najšetrnejšia starostlivosť o vlnenú bielizeň
 • Technológia DelicateCare
 • Možnosť meniť stranu otvárania dverí a nastaviteľné nožičky

Mínusy

 • Stručný návod k sušiacim programom
 • Popisy programov nie sú v slovenčine
 • Priemerná hlučnosť

Zistiť aktuálnu cenu

V slovenských domácnostiach sa sušičky bielizne ešte stále príliš neudomácnili,  ale rovnako ako umývačky riadu nás môžu oslobodiť od  neobľúbených domácich prác – od vešania bielizne a jej žehlenia. Čas, ktorý by ste za normálnych okolností venovali týmto činnostiam môžete využiť oveľa efektívnejšie. V dnešnej hektickej dobe sa počíta každá minúta a aj preto dopyt po sušičkách pomaly rastie a veríme že sa raz stanú vo vašich domácnostiach podobne bežnými spotrebičmi ako už spomínaná umývačka riadu. Oblečenie vysušené v sušičke je totiž dokonca mnohokrát hebkejšie a nadýchanejšie ako tovysušené vzduchom a vyžehlené žehličkou. A práve sušička Electrolux EW8H458BC bude predmetom našej dnešnej recenzie.

Dizajn

Výrobky značky Electrolux sa všeobecne vyznačujú štýlovým dizajnom dobre zapadajúcim do každej domácnosti a širokou variabilitou. Nie je to inak ani so sušičkou Electrolux EW8H458BC. Štandardné rozmery 85 cm na výšku a 60 cm na šírku a do hĺbky, biela farba a zaoblený tvar dvierok vyrobených  z hrubého priehľadného skla robia z tohto modelu univerzálny kus do každej kúpeľne. Pretože disponuje  možnosťou zmeny strany otvárania dvierok a nastaviteľnými nožičkami, nezáleží ani na dispozícii kúpeľne.

Electrolux EW8H458BC

Vysoko priestranný bubon s objemom 118 litrov, ktorý pojme až 8 kg bielizne naraz, s možnosťou obojstranného otáčania, umožňuje sušenie akéhokoľvek množstva bielizne, aj tej vyrobenej z citlivých materiálov. LED podsvietenie bubna dodáva elegantnosť  a modernosť vzhľadu sušičky Electrolux EW8H458BC, ale prispieva aj k lepšej kontrole celého sušenia. K modernosti prispieva aj prehľadný dotykový LCD ovládací displej. Okrem neho však disponuje aj nastavením voľby programov a zároveň spínačom RESET, v podobe otáčacieho gombíka. Nádoba na kondenzát s objemom 5,28 l sa rovnako akodisplej, nachádza na prednom panely na  jeho ľavej strane.

Nenahraditeľnou súčasťou a obrovskou výhodou sušičky Electrolux EW8H458BC jerozkladací filter na textilný prach,  zvieracie chlpy, či iné nečistoty v bubne, ktoré by sa bez neho obopäť zachytili na oblečení. Pre ešte intuitívnejšiu prácu so sušičkou tu máte k dispozícii aj ukazovateľ zanesenia filtra a naplnenia nádoby na vodu.

Electrolux EW8H458BC ovládací panel

Spotreba a prevedenie

Sušička Electrolux EW8H458BC sa zaraďuje medzi vysoko úsporné modely. Patrí do energetickej triedy A++, čo v praxi znamená, že je približne o 40% úspornejšia ako jej náprotivky z triedy A, čo je pri cene okolo 500 eur veľmi dobrý parameter a bude dlhodobo výrazne šetriť vašu peňaženku. Tento model vysuší naraz až 8 kg bielizne, takže aj väčšie kusy bielizne ako posteľné povlečenie, plachty či uteráky vysušíte v rámci jedného až dvoch cyklov, v závislosti od veľkosti domácnosti. Avšak vďaka technológii SensiCare®, sušička automaticky sleduje vlhkosť každej várky bielizne a podľa nej upraví čas, spotrebu vody a elektrickej energie bez toho, aby bol ovplyvnený konečný výsledok sušenia.  Spotreba elektrickej energie 1.51 kWh za 1 h, teda zvyčajne za jeden cyklus je veľmi dobrá hodnota u lacnejších modelov dosahuje pokojne aj dvojnásobok.

Z hľadiska technického prevedenia možno túto sušičku zaradiť do kategórie voľne stojacich kondenzačných sušičiek s tepelným čerpadlom. V porovnaní s klasickou kondenzačnou sušičkou tento model znižuje teplotu sušenia o 30%, čo tiež prispieva k zníženiu spotreby energie, niekedy až o polovicu v porovnaní s inými kondenzačnými sušičkami bez tohto čerpadla. Aj z tohto dôvodu sa do modelu firmy Electrolux EW8H458BC oplatí investovať. Vybavená je motorom Invertor, ktorého elektronické riadenie zaručuje hladký tichý chod sušičky a predlžuje jej životnosť. Je naňho až 10 ročná záruka.

Electrolux EW8H458BC energetiký štítek

 

Čo sa týka hlučnosti sušičkaElectrolux EW8H458BC patrí k takzvanému lepšiemu priemeru, najtichšie modely sa pohybujú v oblasti hlučnosti v rozpätí okolo 60 – 64 dB. Tento model dosahuje hlučnosť 66 dB. Na druhej strane najhlučnejšie modely dosahujú hodnoty až 70 dB a keďže hluk rastie exponenciálne aj malé odchýlky hrajú veľkú rolu. Hodnota 66 dB je porovnateľná s bežným hlasnejším rozhovorom dvoch ľudí.

Veľa ľudí sa obáva, že sušička síce bielizeň vysuší, ale zároveň ju pokrčí a zdeformuje. Tieto obavy sú úplne neopodstatnené. Vďaka už vyššie spomínanému  otáčaniu bubna oboma smermi,  sa vaše oblečenie nepokrčí ani nezmotá dohromady. Obojsmerný pohyb bubna citeľne  uľahčí  následné žehlenie, nakoľko textil je  po vysušení pružnejší a veľakrát ho netreba ani žehliť. Stačí, ak ho vyberiete krátko po ukončení cyklu a ešte kým je teplé poskladáte, či vyvesíte na vešiak.

Electrolux EW8H458BC využíva najnovšie technológie starajúce sa o mäkkosťa absolútnu hebkosťakéhokoľvek materiálu vo veľmi krátkom čase, ako je DelicateCare.Ďalšia inteligentná technológia tohto modelu,SmartSense, pomôže prístroju zistiť úroveň vlhkosti oblečenia v sušičke. To znamená, že všetky odevy budú rovnomerne vysušené a chránené pred zbytočne dlhým sušením. Na to všetko nadväzuje technológia GentleCare®, ktorá suší bielizeň takmer pri polovičnej teplote v porovnaní s bežnými sušičkami, a tak bielizeň nevystavuje zbytočne vysokým teplotám a predchádza jej možnému poškodeniu.

Electrolux EW8H458BC pohyb bubnu

Programy

Model  sušičky Electrolux, EW8H458BC, ponúka celkovo 12 praktických programov v závislosti od materiálu, z ktorého je oblečenie vyrobené ako napríklad syntetika alebo bavlna, či hodváb. Nezabudol však ani na program, sušenia, ktorý umožňuje tieto materiály miešať. Poprípade si môžete zvoliť program podľa veľkosti bielizne. Môžete v nej  pri správnom programe dokonca sušiť aj vlnu určenú na ručné pranie. Môžete tak zabudnúť na starosti  ako sú nepríjemnosť textilu na dotyk, či strata farby alebo tvaru.

Ako sme už spomínali, sušička je najefektívnejšia, ak z nej vyberiete oblečenie krátko po skončení programu. Určite sa však stretnete so situáciami, kedy jednoducho nemôžete čakať na koniec cyklu. Aj na takéto situácie sa pri navrhovaní  sušičky Electrolux EW8H458BC myslelo a výrobcovia navrhli špeciálnu funkciu odloženého štartu. Sami tak rozhodnete, kedy sa program sušenia spustí a tým tak skonči v pre vás vhodnú dobu.

Electrolux EW8H458BC buben

Programy:

 • Bavlna
 • Syntetika
 • Jemné (Jemná bielizeň) – 4 kg,jemné tkaniny ako viskóza, umelý hodváb, akryl a ich zmesi.
 • Prikrývka
 • Oživenie vzhľadu
 • Hodváb
 • Vlna
 • Vonku
 • Džínsy
 • Rýchly program na zmiešanú bielizeň XL

Verdikt

Medzi najväčšie výhody sušičky Electrolux EW8H458BC považujeme nízku energetickú náročnosť. Disponuje mnohými technológiami a funkciami, ktoré za každých okolností zabezpečia optimálnu starostlivosť o vašu bielizeň a oblečenie, bez ohľadu na materiál. Dokonca aj v prípade vlny určenej len na ručné pranie. Vďaka priehľadnému sklu dvierok a podsvieteniu bubna spolu s presným ukazovateľom fázy priebehu nastaveného programu, máte celý cyklus sušenia pod kontrolou a zabráni sa tak pokrčeniu oblečenia a prípadnej nutnostiprácneho žehlenia. Za dobrú cenu dostanete dobrý výsledok – vysušené a šetrne ošetrené oblečenie a bielizeň. To všetko bez zbytočných a nadmerných dodatočných nákladov.

Zistiť aktuálnu cenu

Parametre:

 • Čerpadlo: áno
 • Hlučnosť: 66 dB
 • Rozmery – výška: 85 cm
 • Rozmery – šírka: 60 cm
 • Rozmery – hĺbka: 60 cm
 • Hmotnosť: 50 kg
 • Kapacita sušenia: 8 kg
 • Typ dverí: sklo
 • Osvetlenie bubna: áno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *