Sušička Gorenje D 7564 : Test

Gorenje D7564

Gorenje D7564
9.1

Kvalita sušenia

9.0 /10

Hlučnosť

9.3 /10

Spotreba

8.8 /10

Cena/Výkon

9.2 /10

Plusy

 • Unikátny filtračný systém
 • TwinAir - šetrné k oblečeniu
 • Super cena
 • Jednoduchá obsluha

Mínusy

 • Malý displej
 • Chýba osvetlenie bubna

Zistiť aktuálnu cenu

Dopyt po sušičkách stúpa raketovou rýchlosťou. Sú totiž skvelou voľbou pre lepší komfort v modernej domácnosti. Dnes sa bližšie pozrieme na sušičku nižšej strednej triedy značky Gorenje. Nemôžeme od nej očakávať zázraky, no z hľadiska pomeru ceny a výkonu bude určite patriť k výhodným výrobkom.

susicka-gorenje-d-7564

Dizajn

Prevedenie sušičky Gorenje D 7564 nepatrí medzi najkrajšie, pôsobí totiž stroho. Hodnotenie vzhľadu týchto spotrebičov je subjektívne, avšak sme názoru, že sušička by nemala byť umiestnená priveľmi na očiach.

Sušička patrí medzi jednoduchšie typy, prehľadné ergonomické umiestnenie všetkých ovládacích prvkov je situované okolo informačného displeja. Za drobnú nevýhodu považujeme veľmi malý LED displej. Celkovo dizajn sušičky prádla Gorenje D 7564 pôsobí jednoducho a účelovo. Za pozitívum považujeme priame vypúšťanie kondenzátu či už do zbernej nádoby na vodu alebo napojením na odpad. Nebude tak potrebné kondenzát vyprázdňovať ručne.

susicka-gorenje-d7564

Dvierka sú vyslovene jednoduchým komponentom sušičky, nakoľko si nemôžete prispôsobiť otváranie podľa potrieb zariadenia v domácnosti. Zaujímavosťou je reverzný chod bubna, čo by sme od tejto cenovej kategórii nečakali. Slúži proti pokrčeniu a znehodnoteniu bielizne počas cyklu. Natlačíte do neho však menej prádla ako je priemer. Maximum náplne pre sušenie je 1 – 7 kg.

Spotreba

Sušička značky Gorenje D 7564 pracuje na energetickej úrovni A + , nad ňou nájdeme už iba A ++ alebo A +++. Na svoju triedu je výbornej spotreby, záleží však na tom, ako často ju budete používať. Vyslovene sa najviac oplatí pre ľudí, ktorí sušičku zapnú tak 2 – 3x za týždeň. Vždy si treba spočítať, koľko vás vyjde ročná spotreba 2 sušičiek z rozličných cenových a úsporných kategórií. V priebehu 5 a viac rokov si dokážete zistiť, či sa vám oplatí drahšia alebo lačnejšia sušička bielizne. (viac info ku energetickým triedam vzhľadom k nákladom na energiu nájdete na úvodnej stránke najsusicky.sk)

susicka-pradla-gorenje-panel

Sušička Gorenje D 7564 je považovaná za stredne hlučné, resp. za priemerne hlučné sušičky. Jej hodnota hlučnosti sa pohybuje pri 65 dB, čo nie je vyslovene vysoká hlučnosť, avšak v porovnaní s práčkou je o niečo hlučnejšia. Pri kúpe sušičky však  treba rátať s tým, že ak nekúpite špičku na trhu, bohužiaľ ju budete doma počuť. Ideálnym riešením je preto zatvoriť ju do kúpeľne, komory, pivnice alebo inej miestnosti kde môže pokojne pracovať.

Mimo funkcií, ktoré charakterizujú väčšinu sušičiek, chceme upozorniť na skvelý Filtration Supreme – jeden z najúčinnejších filtračných systémov na svete. Tento filtračný systém v porovnaní s inými bežnými systémami poskytuje až 40 % vyšší výkon so zachovaním rovnakej spotreby. Tento systém sa skladá zo špeciálneho 3D filtra nainštalovaného pred kondenzačnou jednotkou a spolu s filtrom na pevné častice na dverách a v bubni tvoria inovatívnu technológiu celkovej filtrácie nečistôt.

gorenje-d7564

Výhodu sme našli v tepelnom čerpadle TwinAir. Ide o širšie vzduchové kanály, vďaka ktorým sa suší bielizeň šetrnejšie ako u bežného systému sušenia. Teplota v sušičku má ideálnych 50°C, aby sa zabránilo presušeniu. Ďalším pozitívom je inteligentná technológia SensorIQ, ktorá automaticky upravuje postup sušenia podľa zvoleného programu, aby zamedzila zrazeniu či presušeniu.

Tento fakt ocenia hlavne mladí rodičia, ktorí majú nezbedné ratolesti, ide totiž o detskú poistku. Klasikou je, že za chodu sa dvierka nemôžu otvoriť . Pre zvýšenie bezpečnosti detí je však možné ovládací panel uzamknúť jednoduchým stlačením tlačidla alebo kombinácie tlačidiel. Tento typ poistiek nemajú ani o triedu vyššie sušičky.

Programy

Sušička Gorenje D 7564 je vybavená základnými programami ako je bavlna, syntetika, jemná bielizeň a pod. Mnohí ľudia nie sú naklonení k rozhodovaniu sa v dôsledku výberu medzi 20 programami. Sú oveľa spokojnejší, ak si môžu vybrať zo základov. Jedná sa najmä o staršie rodiny, ktoré potrebujú jednoduchý sytém.

Tak ako mnohých sušičiek, aj tu je základom funkcia odloženého štartu. Sušenie prádla si môžete naplánovať v pohodlí domova až 24 hodín vopred. Ideálom je spustiť sušičku v noci, resp. nad ránom s cieľom stihnúť nočnú tarifu za elektrickú energiu.

gorenje

Výbornou správou pre užívateľov je možnosť sušenia malého množstva bielizne SmallLoad, dokonca aj jediného kusu odevu. Výhodou tejto funkcie SmallLoad je okamžité a rýchle sušenie toho oblečenia, ktoré práve potrebujete. Nemusíte preto čakať, až sa vám nahromadí ďalšia bielizeň na sušenie.

Programy:

 • Bavlna
 • Syntetika
 • Jemná bielizeň
 • Mix
 • Vlna
 • XL program

Verdikt

Celé rozhodovanie o kúpe sušičky je v tomto prípade na vašich prioritách. Ide vám o cenu, dizajn, spotrebu, kvalitu, či iné funkcie? Sušička prádla Gorenje D 7564 spĺňa základné požiadavky a normy vyplývajúce z nižšej strednej triedy. Užívatelia sú s ňou dosť spokojní, aj keď sa niektorí nevedia stotožniť s vraj jej hlukom. Rozhodne vám ale môžeme povedať, že v danej cenovej kategórii je tento spotrebič na trhu viac ako vítaný.

Zistiť aktuálnu cenu

Parametre:

 • Čerpadlo: nie
 • Hlučnosť: 65 dB
 • Rozmery – výška: 85 cm
 • Rozmery – šírka: 60 cm
 • Rozmery – hĺbka: 60 cm
 • Hmotnosť: 50 kg
 • Kapacita sušena: 7 kg
 • Typ dvierok: plast
 • Osvetlenie bubna: nie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *