Sušička Whirlpool HSCX 80530 : Test

Whirlpool HSCX 80530

Whirlpool HSCX 80530
9.5

Kvalita sušenia

9.2 /10

Hlučnosť

9.4 /10

Spotreba

9.8 /10

Cena/Výkon

9.4 /10

Plusy

 • 3D prúdenie vzduchu
 • Technológia WaveMotion
 • Energetická trieda A+++
 • Široká škála programov

Mínusy

 • Chýbajúce osvetlenie bubna
 • Nutnosť častého čistenia filtra

Zistiť aktuálnu cenu

Dnešná doba je absolútne úžasná a jedinečná tým, že si ľudia dokázali nájsť radu ciest, ako si uľahčiť život a ušetriť zbytočnú prácu. Ešte pred sto rokmi museli ženy v domácnosti prať pri potoku, sušiť prádlo na slnku alebo ho vešať na šnúru, vlhčiť a zase sušiť a nakoniec žehliť ťažkou kovovou žehličkou. Trvalo to veľmi dlho a sme presvedčení, že to bolo náročné a nepríjemné. Dnes je našťastie všetko inak. Práčky sú automatické, žehličky sú ďaleko ľahšie a menšie, nepríjemnou súčasťou však je nutnosť vešať prádlo a zase ho zvešiavať. Poslednú dobu na trhu pribúda šikovných pomocníkov, sušičiek prádla, ktoré tento problém riešia.

V dnešnom teste sa zameriame na sušičku bielizne Whirlpool HSCX 80530. jedná sa o pomerne nový výrobok na trhu, ktorý si u zákazníkov získal značné sympatie. Poďme sa teda pozrieť na Whirlpool HSCX 80530 a spoločne si prejsť výhody i nevýhody tohto spotrebiča.

Dizajn

V prvom rade posúdime kondenzačnú sušičku Whirlpool HSCX 80530 z tohto pohľadu. Musíme povedať, že jej celkový vzhľad je veľmi zaujímavý, pekne riešený a návrhári spoločnosti Whirlpool sa s ním naozaj pohrali. Jeho biele krivky a vypracované línie dotvárajú ideál sušičkovej krásy. Spolu s efektnými dvierkami z tmavého skla a čiernym ovládacím LCD displejom v strede nad dverami vytvárajú súmerný elegantný dizajn. Zvláštnosťou tohto modelu sú trochu väčšie rozmery. Sušička Whirlpool HSCX 80530 meria 84,5 x 59,6 x 67,5 centimetrov. Za výhodu považujeme nižšiu hmotnosť 47 kilogramov. Dizajn sušičky teda hodnotíme ako celok veľmi kladne, nahliadnime bližšie na jednotlivé časti sušičky Whirlpool HSCX 80530.
susicka-whirlpool-hscx-80530

Najviac nás bude zaujímať bubon. To je základ každej dobrej sušičky. Hlavnými údajmi sú pre neho maximálna náplň, ktorá je 8 kg a jeho objem. Ten je jemne nadpriemerný, 121 litrov je pekná hodnota. Do bubna sa dostanete cez čierne dvere, ktoré môžete otvárať do uhla 140°, takže takmer do roviny. Naviac si môžete zvoliť, na ktorú stranu ich budete otvárať, či už z priestorového hľadiska alebo iba z dôvodu vášho pohodlia. Samotný bubon je nerezový, a jeho povrch je špeciálne upravený tak, aby zaistil vašej bielizni čo najšetrnejšiu starostlivosť. Disponuje totiž technológiou 3D prúdenia vzduchu. Vďaka rebrám a bublinkovej úprave povrchu sa vzduch, prechádzajúci cez zadnú stenu, dokonale rozptýli po celej sušičke a účinne vysuší vašu bielizeň. To celé poháňa tichý motor SenseInverter, ktorý je srdcom celej sušičky. V čom ale vidíme nevýhodu, je absencia vnútorného osvetlenia bubna. Pri vyberaní oblečenia zo sušičky si nemôžete skontrolovať, či ste tam niečo nezabudli.

Čím tiež naša sušička Whirlpool HSCX 80530 disponuje, je šikovný dotykový LCD displej. Ten je prehľadný a ľahko ovládateľný. Okrem aktuálneho programu váš bude informovať o zostávajúcom čase sušenia. Výraznou pomocou pre vás bude tiež ukazovateľ plného zásobníku vody alebo zaneseného filtra. Obe majú zlý vplyv na chod sušičky a ich naplnenie môže viesť k poruche. Pokiaľ vás spotrebič upozorní, značne eliminuje riziko potreby servisu.

whirlpool-hscx-80530-buben

Spotreba a spracovanie

Sušička Whirlpool HSCX 80530 patrí do najvyššej triedy týchto spotrebičov. pokiaľ ide o účinnosť a efektivitu sušenia, pohybuje sa v najvyšších hodnotách, zaraďuje sa do triedy A, čo je maximum z hľadiska efektivity sušenia. Do najvyššej triedy by sme ju zaradili aj z hľadiska energetickej triedy. Môžeme si hneď na začiatok povedať, že patrí do kategórie A+++. Čo sa týka spotreby, na trhu nenájdete šetrnejšie sušičky.

Tieto parametre znamenajú, že vstupná investícia síce nebude malá, avšak pri intenzívnom používaní sa môžete spoľahnúť, že sa vám oplatí. Je totiž efektívna a určite s ňou ušetríte veľa peňazí za elektrinu. Prečo? Detailné informácie nájdete pod úvodným porovnaním sušičiek prádla. Tu vám iba povieme, že v porovnaní so sušičkami typu B sa pri rovnakom používaní za rok radikálne znížia náklady na spotrebu.

whirlpool-hscx-80530-stitek

Pozrime sa na fungovanie tohto modelu. V sušičke nájdete tepelné čerpadlo, filter, ktorý vám pomôže zbaviť sa žmolkov alebo psích chlpov a zachytiť ich počas sušenia. Natrafíte tiež na zásobník odvádzanej vody. Tieto časti sušičky potrebujú dôkladnú starostlivosť. Plný zásobník (maximálna kapacita je 5 litrov) môže spôsobiť, že sa v ňom bude kaziť prebytočná voda a čistá bielizeň začne zapáchať. Zapchatý filter môže naopak znižovať efektivitu sušičky a viesť k poruchám.

Pokiaľ ide o samotné fungovanie sušičky Whirlpool HSCX 80530, najviac vás bude zaujímať jej hlučnosť. Môžeme teda konštatovať, že tento model spadá so svojou hlasitosťou 65 decibelov do stredného priemeru. Nie je to síce najtichší spotrebič, sušičky sú však všeobecné dosť hlučné. Pokiaľ ich ale umiestnite niekam ďalej od obývačky alebo od spálne, hluk vám nebude prekážať.

Naopak zvukové signály na konci sušenia alebo pri poruche určite oceníte. Výhodou je, že prádlo sa nepokrčí ani keby prepočujete finálnu signalizáciu. Bubon totiž bude v určitých intervaloch prevracať a zohrievať bielizeň a tak predíde jej pokrčeniu. Vďaka technológii WaveMotion  je zaistený spätný pohyb bubna, vďaka čomu sa rozloženie prádla mení a neutlačí sa. Podobne dobre je o vašu bielizeň postarané aj počas cyklu. Tento model má navrhnuté senzory a technológie šiesteho zmyslu. Sušička prispôsobuje teplotu i celý proces tak, aby bola zaistená optimálna starostlivosť o sušené oblečenie. Za chodu sušičky sú naviac dvierka zamknuté detskou poistkou, aby bola zaistená bezpečnosť detí.

Programy

Už z predošlého popisu sušičky Whirlpool HSCX 80530 vyplýva, že sa jedná o skutočne kvalitný model. Rozhodujúce sú však predovšetkým programy. Tento model má k dispozícii 12 programov. Zahŕňajú väčšinu prádla, s ktorou sa doma dostanete do kontaktu. Patrí sem napríklad sušenie veľkých kusov ako obrusy, návliečky a podobné veľké textílie. Naviac sa sušička vyznačuje technológiou pre prevzdušnenie a osvieženie vašej bielizne.

whirlpool-hscx-80530-displej

Čo hodnotíme ako veľkú výhodu je flexibilita programov. Okrem toho, že môžete odložiť štart cyklu a korigovať takto začiatok sušenia, môžete si tiež vybrať z ponuky špeciálnych programov, napríklad nekrčivá úprava oblečenia alebo automatické ochladzovanie. Značne prínosným je aj rýchle sušenie, pokiaľ potrebujete vysušiť napríklad tričká alebo košele pred odchodom do práce. Časové nastavenie je tiež veľmi rozmanité, od desať minút až do troch hodín. Záleží iba na vás, vašom čase a druhu prádla, ako rýchly bude proces sušenia.

Programy:

 • Eco bavlna
 • Bavlna
 • Zmiešané prádlo
 • Syntetika
 • Jemné prádlo
 • Extra jemné prádlo
 • Hodvábné prádlo
 • Perie
 • Vlna
 • Sport
 • Rifle
 • Veľké kusy prádla

whirlpool-hscx-80530

Verdikt

Ako by sme teda na záver ohodnotili sušičku Whirlpool HSCX 80530? predovšetkým sa jedná o sušičku vysokej energetickej triedy, ktorá je pri sušení prádla skutočne veľmi efektívna. Má bohatú programovú výbavu a je nastavená tak, aby dokázala sama reagovať na stav bielizne a na priebeh cyklu. Pravda, nájdeme u nej drobné nedostatky, ale iba v rovine detailov, ako je napríklad chýbajúce osvetlenie bubna, avšak dokážete sa zaobísť aj bez neho. A čo cena sušičky Whirlpool HSCX 80530? je o niečo vyššia, než za akú by ste našli napríklad pri sušičkách kategórie B, ale o to viac sa vám oplatí. Pri porovnaní s konkurenciou v tej istej energetickej triede ako napr. touto sušičkou AEG zistíme, že cena by mohla byť aj omnoho vyššia. Je teda iba na vás, či do nej radšej zainvestujete na začiatku a potom budete šetriť, alebo naopak.

Zistiť aktuálnu cenu

Parametre:

 • Čerpadlo: áno
 • Hlučnosť: 65 dB
 • Rozmery – výška: 84,5 cm
 • Rozmery – šírka: 59,6 cm
 • Rozmery – hĺbka: 65,9 cm
 • Hmotnosť: 47 kg
 • Kapacita sušenia: 8 kg
 • Typ dvierok: sklo
 • Osvetlenie bubna: nie

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *